Doprava ZDARMA od 1200,- Kč

Aktuality

1.4.2021   Jarní detoxikace

Jaro je ideální doba pro očistu těla i mysli. Už naši předkové věděli, že po dlouhé zimě je potřeba tělo očistit a připravit ho na nastávající období. V období masopustu dodržovali odlehčenou stravu-luštěniny, sušené ovoce, zeleninu, ryby, ořechy, apod.

I my můžeme v jarním období svůj jídelníček odlehčit, čímž se pročistí střevo, ledviny, játra, krev a lymfa. Jarní detox se může spojit s nastartováním nového životního stylu, začít hubnout a posílit zdraví.

Jarní detoxikace není žádná dieta, jedná se spíš o pozvolný proces očištění, kdy se tělo zbaví škodlivých látek nashromážděných během zimy. Přirozená detoxikace probíhá v těle pořád (hlavními orgány jsou plíce, játra, ledviny, lymfatický systém), ale v jarním období je dobré tělu pomoci a jeho snahu více podpořit. Díky očistě dojde ke snadnějšímu doplnění energie a zvýší se odolonost těla vůči zevním negativním vlivům.

Detoxikace znamená velkou úlevu pro zažívání a výraznou posilu pro imunitní systém.

Střevo, kde se tvoří asi 80% imunitního systému můžeme podpořit probiotiky (doplněním střevní mikroflóry) a prebiotiky (dodáním vlákniny, ať už v rozpustné nebo nerozpustné formě).

Ledviny povzbudíme dostatečnou hydratací. Doporučují se krátkodobě bylinné čaje nebo ovocné či zeleninové šťávy. Nabídka bylin je široká, určitě nesmí chybět přeslička, kopřiva, bříza, jehlice trnitá. Všechny mají příznivý vliv na vylučování a odvodnění organismu.

Játra hrají velkou roli v období detoxikace. Zaměřujeme se hlavně na posílení jejich funkce a ochranu jaterních buněk (tzv. Hepatoprotektiva). Do skupiny hepatoprotektiv patří hlavně silymarin v denní dávce 200-480mg na den a esenciální fosfolipidy (směs nenasycených mastných kyselin), a extrakt z artyčoku pomáhá udržovat normální trávení a funkci jater.

Imunitní systém podpoříme zvýšením přísunu imunomodulátorů – látek stimulujících imunitní systém. Jedná se především o extrakty z hlívy ústřičné – betaglukany, extrakty z třapatky nachové (Echinacea angustifolia), bakteriální lyzáty (užívat hlavně v případě, že proděláme 3 a více infekcí za rok).

Během detoxikace je třeba upravit i jídelníček. Není to žádná věda, stačí si vybírat kvalitní výživově hodnotné potraviny, zvýšit přísun ovoce a zeleniny a hlavně dbát na pitný režim! Ten je při detoxikaci velmi důležitý, denně byste měli vypít 2-3litry tekutin.

S jarem a jarní očistou se často spojuje i pojem jarní únava. Nejedná se o žádnou diagnózu, ale spíš o subjektivní pocit. Člověk na sobě cítí sníženou fyzickou i psychickou výkonnost, slabost a málo energie. Základem boje s jarní únavou je dodání chybějících látek (vitamíny a minerály), posílení imunitního systému, adekvátní odpočinek, a dostatek spánku.

Z vitamínů určitě doporučujeme vitamín C 200-1000 mg na den. Vitamín D v denní dávce 400-2000IU (pozn.IU-mezinárodní jednotka stanovující obsah léčiva v tabletě).

 

Shrnutí a naše doporučeni pro úspěšný jarní detox:
  •  vyvážený a odlehčený jídelníček
  •  pitný režim 2-3l denně – voda, ovocné a zeleninové šťávy z čerstvých surovin
  •  fyzická aktivita 30-40minut 3-4krát týdně
  •  redukce hmotnosti (Bellasin effect, Lipoxal Radical)
  •  snížení stresu a dostatek kvalitního spánku
  •  alkohol velmi střídmě

 

Letošní jarní detoxikace nemusí být zas tak marná práce.
Zkuste naše doporučení a zjistíte, že tak těžké to není.

Zpět na aktuality

Sortiment produktů

Nejprodávanější značkyWobenzym
Centrum
Avene
Bioderma
Walmark