Doprava ZDARMA od 1200,- Kč
Wobenzym tbl.ent. 800
Akční nabídka

Wobenzym tbl.ent. 800

Registrovaný léčivý přípravek

Výrobce: MUCOS Pharma

Kód SUKL: 0096406

Kód EAN: 4030142138114

Dostupnost: Skladem


Wobenzym obsahuje unikátní směs enzymů ve formě tablet odolných vůči žaludeční kyselině. Enzymy jsou biologické katalyzátory, které účelně ovlivňují imunitu, tlumí záněty a otoky, do jisté míry i rozpouštějí krevní sraženiny. Urychlují průběh zánětu a zmírňují jeho následky.


2 640 Kč

Při objednávce v hodnotě nad 1200Kč doprava ZDARMA!

Wobenzym obsahuje unikátní směs enzymů ve formě tablet odolných vůči žaludeční kyselině. Enzymy jsou biologické katalyzátory, které účelně ovlivňují imunitu, tlumí záněty a otoky, do jisté míry i rozpouštějí krevní sraženiny. Urychlují průběh zánětu a zmírňují jeho následky. Otoky a krevní výrony se lépe vstřebávají. Rutin normalizuje propustnost cévní stěny. Přípravek snižuje vazkost krve a tím zlepšuje krevní oběh v nejdrobnějších cévách. Wobenzym přináší optimální účinek při nasazení bezprostředně po vzniku potíží.

Kde Wobenzym pomáhá

 • Zkracuje dobu hojení po úrazech a operacích.

 • Urychluje vstřebávání otoků, působí proti zánětům a zmírňuje bolest.

 • Posiluje oslabenou imunitu

Wobenzym lze užívat u poúrazových otoků, lymfedému i u dalších chorobných stavů. Jako podpůrná léčba je přípravek vhodný např. při některých stavech v chirurgii, zánětech povrchových žil, revmatoidní artritidě, revmatismu měkkých tkání, artróze, chronických a recidivujících zánětech (v oblasti nosu, uší a krku, horních i dolních cest dýchacích, močového a pohlavního ústrojí, trávicí trubice, kůže aj.), při podávání antibiotik. Dětem lze Wobenzym podávat jen po poradě s dětským lékařem, který zároveň určí dávkování.

Dávkování

Léčba se zahajuje dávkou 3x5 až 3x10 tablet denně. V souvislosti s ústupem chorobných projevů se dávkování může postupně snižovat až na udržovací dávku, obvykle 3x3 tablety denně. Tablety užívejte ½ hodiny před jídlem, zapijte větším množstvím tekutiny (nejméně ¼ litru vody nebo čaje). K zapíjení nepoužívejte mléko nebo výrobky z něj. Tablety nerozkousávejte.

Bez porady s lékařem užívejte Wobenzym pouze při poúrazových otocích. Před užíváním Wobenzymu u ostatních onemocnění a při jeho delším než dvouměsíčním užívání je nutné poradit se s lékařem. Příležitostně může při chronických onemocněních po začátku léčby Wobenzymem nastat zhoršení příznaků, což je podle dosavadních zkušeností v převážné většině případů považováno za kladnou reakci organismu na léčbu.

Nežádoucí účinky

Wobenzym je obvykle dobře snášen, ani při dlouhodobém podávání vysokých dávek nebyly pozorovány nežádoucí účinky. Ojediněle se může objevit nevýrazná změna konzistence, barvy a zápachu stolice. Při užívání vyšších jednorázových dávek byly pozorovány pocity nadýmání, ojediněle nevolnost. Těmto pocitům se dá zamezit rozdělením dávky v průběhu dne. Jestliže tyto příznaky i po snížení dávky přetrvávají, poraďte se s lékařem. Zřídka se objevující alergické reakce (kožní vyrážka) odeznívají po vysazení léku. Při jejich případném výskytu přerušte užívání Wobenzymu a poraďte se s lékařem. S lékařem se o dalším užívání Wobenzymu poraďte také v případě výskytu jakýchkoli neobvyklých reakcí.Interakce

Nežádoucí interakce Wobenzymu s jinými současně podávanými léky nejsou známy.

Těhotenství a kojení

O užívání Wobenzymu během těhotenství a kojení se vždy poraďte s lékařem, a to i tehdy, otěhotníte-li během léčby.Důležitá upozornění

Tento lék nenahrazuje antibiotickou léčbu u infekčního zánětu, zvyšuje však její účinnost. Wobenzym nelze užívat v situacích, které jsou spojeny se zvýšeným sklonem ke krvácení nebo se zvýšenou fibrinolýzou (rozpouštěním krevních sraženin). Přípravek se nesmí užívat při známé přecitlivělosti na účinné či pomocné látky.

Pokud Vám lékař řekl, že nesnášíte některé cukry, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento léčivý přípravek užívat. Wobenzym obsahuje barviva Ponceau 4R a oranžovou žluť, které mohou způsobit alergické reakce. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Složení

Pancreatinum 300 Protease Ph. Eur.-j., papainum 90 F.I.P.-j., bromelaina 225 F.I.P.-j., lipasum 34 F.I.P.-j., amylasum 50 F.I.P.-j, trypsinum 360 F.I.P.-j., chymotrypsinum 300 F.I.P.-j., rutosidum trihydricum 50 mg v jedné enterosolventní tabletě.

Celková proteolytická aktivita: 570 F.I.P.-j.

Celková amylolytická aktivita: 4030 F.I.P.-j.

Celková lipolytická aktivita: 4525 F.I.P.-j.

Pomocné látky

Jádro: monohydrát laktózy, kukuřičný škrob, magnesium-stearát, kyselina stearová 95%, koloidní bezvodý oxid křemičitý, mastek.

Potahová vrstva: mastek, kopolymer MA/MMA 1:1, natrium-lauryl-sulfát, triethylcitrát, hypromelosa, hyprolosa, mikrokrystalická celulóza, glycerol 85%, Ponceau 4R (E124), oranžová žluť (E110), oxid titaničitý, makrogol 6000.

Wobenzym je lékem k vnitřnímu užití. Pečlivě čtěte příbalovou informaci.

Dávkování léku u jednotlivých onemocnění

Léčba se zahajuje dávkou 3x5 až 3x10 tablet denně. V souvislosti s ústupem chorobných projevů se dávkování postupně snižuje až na udržovací dávku 3x3 tablety denně.

 • Poúrazové otoky (naražení, podvrtnutí, vykloubení, zlomeniny) - doporučujeme zahájit léčbu dávkou 3x10 tablet denně, podle klinického stavu (po 7-10 dnech) dávku snižujeme na 3x3 tablety denně až do úplného vymizení příznaků.

 • Některé pooperační stavy v chirurgii - léčbu začínáme dávkou 3x10 tablet denně, po odeznění akutního stavu (7-10 dní) až do odeznění příznaků pokračujeme dávkou 3x5 až 3x3 tablety denně.

 • Lymfedémy (otoky způsobené porušeným odtokem mízy) - jde o dlouhodobou léčbu, u které začínáme s dávkováním 2x10 nebo 3x7 tablet denně (po dobu 4-5 týdnů), pak se dávkování snižuje na 3x5 až 3x3 tablet denně (nejméně 8 týdnů). V této indikaci je nutné poradit se s ošetřujícím lékařem.

 • Fibrocystická mastopatie (chronické onemocnění prsů vyznačující se tvorbou dutin a vaziva) -

 • doporučujeme dávkování 2x10 tablet denně nejméně po dobu 6 týdnů. Před začátkem léčby je třeba poradit se s ošetřujícím lékařem.

 • Potrombotický syndrom (stav po ucpání žíly krevní sraženinou) - 3x10 až 3x5 tablet denně po dobu 5-6 týdnů.

 • Záněty povrchových žil - 3x7 až 3x5 tablet denně po dobu 2-3 týdnů.

 • Revmatoidní artritida (zánětlivé onemocnění kloubů) - 3x5 tablet denně po dobu 5-6 měsíců.

 • Revmatismus měkkých tkání - 3x5 tablet denně nejméně po dobu 3-4 týdnů.

 • Artrózy (degenerativní choroby kloubů) - 3x6 tablet denně po dobu 5-6 týdnů.

 • Mnohočetná mozkomíšní skleróza - 1.-14. den 3x10 tablet denně, pak se přechází na udržovací dávku 3x3 tablety denně - dlouhodobě, u zátěžových stavů (infekční onemocnění, fyzická zátěž, stres, očkování, slunění) dávkování zvyšujeme na 3x10 tablet denně. Léčbu je třeba konzultovat s ošetřujícím lékařem.

 • Chronické a recidivující záněty (v oblasti nosu, uší a krku, horních i dolních cest dýchacích, močového a pohlavního ústrojí, trávicího ústrojí, kůže aj.) - 3x5 tablet denně do odeznění klinických příznaků. U zánětlivých onemocnění Wobenzym nenahrazuje antibiotickou léčbu, ale zvyšuje její účinek, proto doporučujeme poradit se s ošetřujícím lékařem a vhodně kombinovat s antibiotiky.

 •  

 • U dětí určí dávkování lékař. Užije-li dospělý najednou více než 20 tablet nebo dítě více než 5 tablet, je nutné poradit se s lékařem.

Způsob uchovávání

Uchovávejte při teplotě do 25 °C

Balení na trhu

40, 200 a 300 enterosolventních tablet, klinické balení 800 enterosolventních tablet. Na trhu nemusejí být vždy dostupné všechny velikosti balení.

Máte dotaz? Zeptejte se svého lékárníka:


Související produkty

Mobivenal Micro tbl.60+10

Mobivenal Micro tbl.60+10

Doplněk stravy pro zdraví vašich cév. Vhodný pro lidi se sedavým zaměstnáním, při dlouhém stání, chození a cestování. 

248,- Kč

Lioton 1000IU/g gel 100g

Lioton 1000IU/g gel 100g

Pro léčbu křečových žil a jejich komplikací- Úleva pro těžké, bolavé, oteklé nohy- Pro léčbu poúrazových poškození svalů, šlach a vazů- Pro léčbu pohmožděnin, modřin, otoků- Heparinum natricum 100 000 IU / 100 g  

332,- Kč

Priessnitz Žíly a cévy Medical 125ml

Priessnitz Žíly a cévy Medical 125ml

Obsahuje přírodní látky escin (z plodu jírovce maďalu) a flavonoidy (z červených listůvinné révy), jež jsou bezpečné a prověřené přírodní látky s šetrnými a příznivými účinky na kvalitu i funkce žilního a lymfatického systému.  Zdravotnický prostředek

263,- Kč

Diozz spray 150ml

Diozz spray 150ml

Diozz spray je efervescentní pěna s chladivým efektem, která okamžitě ulevuje od pocitu těžkých a unavených nohou. Je založena na nové patentované technologii, která vytváří efekt mikromasáže a umožňuje aktivním látkám proniknout do nejhlubších vrstev pokožky.   Kosmetický přípravek.

230,- Kč


Sortiment produktů

Nejprodávanější značkyWobenzym
Centrum
Avene
Bioderma
Walmark